Projekti

Moj cilj je oblikovati bivalni prostor ukrojen po meri uporabnika. Vsak projekt je zasnovan popolnoma individualno, ob upoštevanju želja in potreb investitorja. Proces snovanja objektov je mešanica snovanja uporabniške izkušnje, poznavanja tehnologije gradnje in detajlov, ter osebne oblikovalske identitete. Kot arhitekt čutim tudi izjemno odgovornost do prostora, zato pri zasnovi v največji možni meri upoštevam zakonitosti in lastnosti lokacije ter kvalitete obstoječe grajene strukture v okolici. Vse naštete sestavine pripeljejo do končnega rezultata – investitorjevo domovanje, ki mu nudi udobje in funkcionalnost, hkrati pa se kvalitetno vklaplja v krajino in jo dopolnjuje.

Hiša MP

Hiša stoji med obstoječimi stavbami starega hmeljarskega kompleksa. Poleg novogradnje je stara, pritlična, podeželska hiša, izrazito podolžnega tlorisa, na katero se oblikovno naslanja nova arhitektura. Igriv zamik pritličnega volumna nakazuje na členjenost na spalni in dnevno-bivalni del. Členjenost je še dodatno poudarjena z uporabo lesa na fasadi na predelu zamika. Strma dvokapnica omogoča izrabo mansarde, v kateri se nahajajo mladinske sobe. Naravni materiali kot sta les in glinen omet, dajejo notranjosti mehkobo in pridih domačnosti. Posebnost je tudi masivna lesena konstrukcija. Odprti pogledi proti hribom na jugu spodnjesavinjske doline pa so še dodatna kvaliteta, ki bo družini omogočila prijetno bivanje.

Hiša AN

Zahteven, strm teren je narekoval arhitekturno zasnovo, ki se mu prilega. Z nivoja dovozne poti je viden le pritličen volumen hiše, ki kot tak ne izstopa. V njem so dnevno-bivalni prostori, proti vzhodu in pogorju Kop in Rogle pa se odpira loža in večje zastekljene površine. Kletna etaža je s treh strani vkopana, vanjo vodijo enoramne stopnice. Edina stranica, ki  ni vkopana je vzhodna, kamor so tudi orientirani vsi spalni prostori v kleti, ki imajo prav tako odprt pogled proti okoliškim hribom, hkrati pa tudi lastno teraso. Orientacija hiše in razporeditev prostorov omogoča prijetno bivanje in zasebnost, hkrati pa anonimnost v času, ko je družina ne uporablja. Zunanjost hiše je enostavno oblikovana, tripartitna členjenost fasade hišo optično zniža na vzhodni strani, kjer sta vidni obe etaži. Napušč je poudarjen z močnejšo obrobo, ki je s spodnje strani oblečena v les.

Hiša ŽK

Družina si je zemljišču, s katerega se pogledi odpirajo proti jugu, zaželela hiše, pri kateri so vsi prostori nanizani v pritličju. Dinamična tlorisna zasnova v obliki črke T tudi na zunanjosti izraža členjenost na dnevno-bivalni in spalni del. Velike zastekljene površine se proti jugu odpirajo na teraso, ki je krita s pergolo. Zatrepi hiše so dinamično oblikovani in se elegantno prelivajo v atike ravne strehe, ki pokriva spalnico in vhod, kjer je le-ta poudarjen s konzolnim previsom preko vhodnih vrat. Mladi družini bo tako hiša nudila domovanje in dovoljšno mero fleksibilnosti v prihodnosti.

Hiša RM

Na strmem pobočju v okolici Velenja je umeščena hiša, ki ima dve podobi. Prva je z nivoja dovozne poti, kjer je vidno le pritličje, na nivoju katerega je vhod in pa spalni del. Vsi prostori pritličja se odpirajo proti jugu. Stopnice vodijo nivo nižje, v klet, ki je s treh strani vkopana, proti jugu pa popolnoma odprta z ogromnimi zastekljenimi površinami, ki uokvirjajo pogled na okoliške hribčke in naravo. Proti jugu se iz nivoja kleti odpira tudi terasa. Zunanjost hiše je enostavno oblikovano, tlorisno večje pritličje pa tvori konzolni previs preko kletne etaže in tako pasivno senčenje velikih zastekljenih površin. Vhod je poudarjen z zajedo in uporabo lesa. Racionalno in hkrati funkcionalno razporejeni prostori, bodo tako poskrbeli, da bo hiša nudila topel dom družini, ki ima rada stik z naravo.

Hiša UP

Na ravnem zemljišču, v osrčju koroških nasadov hmelja, bo arhitekturno razgibana hiša nudila dom družini, ki si je zaželela nekoliko bolj razkošno odmerjene kvadrature funkcionalno razporejenih prostorov. Osnovni volumen hiše je podolgovat, pokrit z dvokapno streho. Previs nadstropja na jugovzhodu pokriva teraso v pritličju. Osnovnemu volumnu sta na jugozahodu in severovzhodu v predelu pritličja dodana volumna, ki dajeta zasnovi svojevrstno dinamiko. Predvsem izstopa jugozahodni volumen, ki je nekoliko višji in omogoča, da se v notranjosti v njemu razvije prostoren dnevni prostor, ki se v nadstropju odpira v galerijo. Volumen je dodatno poudarjen z leseno fasado. V pritličju so razporejeni dnevno-bivalni prostori in pa spalni prostor za starše, lahkotno oblikovano stopnišče pa vodi v nadstropje, kjer so prostori za otroke. Hiša se najbolj odpira proti jugovzhodu, jugozahodu in severovzhodu, kjer so prelepi pogledi na okoliško hribovje. Prostornost in premišljena funkcionalna zasnova sta tako lastnosti, ki bosta poskrbeli, da hiša ne bo zgolj hiša, temveč prijetno domovanje.

Hiša SK

Mlada družina je na pobočju vinogradniških gričev Prlekije našla idealno zemljišče za svoje domovanje. Želja je bila racionalna razporeditev prostorov na minimalni možni površini, ki še omogoča bivanje treh članov. Pritlična zasnova ima v svojem središču servisne prostore, okoli katerih so nanizani spalni in dnevno bivalni prostori. Večje zastekljene površine se odpirajo proti jugozahodu in jugovzhodu. Zunanjost je enostavno oblikovana. Hiša je nad dnevno bivalnim delom pokrita z dvokapnico, pod katero je prostor odprt do slemena. Preostali del hiše je krit z ravno streho, ki na treh straneh tvori minimalen napušč, na jugovzhodu pa se nadaljuje v pergolo nad teraso. Svetli prostori in uporaba masivnega lesa za konstrukcijo, omogočajo prijetno bivanje v hiši, ki bo grajena v pasivnem standardu.

Hiša RN

Mlademu paru je bilo pomembno, da se z arhitekturno zasnovo hiše zagotovi dovolj prostora in funkcionalnost hiše v času, ko v njej še bivata le dva in dovolj fleksibilnosti v prihodnosti, ko se lahko število družinskih članov poveča. V osnovi so spalni in dnevno bivalni prostori zagotovljeni v pritličju, v nadstropju pa so prostori, namenjeni otrokom, ki imajo izhod na prostorno teraso da izzidkom v predelu pritličja. Izzidek daje tlorisu obliko črke L. Ker je volumen hiše v osnovi precej masiven, je razbit s poudarjenim vhodom v obliki zajede, zajedo v volumnu nadstropja, ki tvori prej omenjeno teraso in izrazito horizontalno linijo napušča štirikapne strehe, ki hišo optično zniža. Velike zastekljene površine se v pritličju in nadstropju odpirajo proti zahodu, kjer se odpirajo lepi pogledi proti okoliškim hribom, proti ostalim smerem pa je hiša bolj zaprta. Zasnova bo nudila prijetno domovanje tako samemu paru, kakor tudi številčnejši družini.